top of page
MustafaFidan.png
İskenderHikmet.png
SenelBoydag.png
EnginArık.png
EnginAbat.png
EnginAbat.png
OzgenBerkolDogan.png

1. Ya Anlasaydık Konferansı: AŞI

24 Aralık 2022 - İstanbul Bilgi Üniversitesi

Bilim Sanat Ekini ve Eğitimi Derneği olarak 30 Kasım Kampanyası'nın saha çalışmalarından biri olan 1. Ya Anlasaydık Konferansı: AŞI'yı 24 Aralık 2022 Cumartesi günü Saat 12.30'da, İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde gerçekleştirdik. Konferansımız, 1. Dönem Yönetim Kurulu Başkanımız Ahmet Renklioğlu'nun açılış konuşmasıyla başladı.

DSCF4154.JPG

Konferansımızın birinci bölümünde Atabay Kimya Aşı Yürütücüsü Nilgün Özdural konuşmasını gerçekleştirdi. Konuşmasının ardından katılımcılardan gelen soruları yanıtladı. Daha sonrasında Ya Anlasaydık Konferans Serisi Yürütücüsü Ayşe Nilay Seyhan tarafından Sayın Nilgün Özdural'a plaketi takdim edildi.

DSCF3924.JPG
DSCF4342.JPG

Konferansımızın ikinci bölümünde Boğaziçi Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümü öğretim üyelerinden Prof. Dr. Nesrin Özören konuşmasını gerçekleştirdi. Konuşmasının ardından katılımcılardan gelen soruları yanıtladı. Daha sonrasında Ya Anlasaydık Konferans Serisi Yürütücüsü Ayşe Nilay Seyhan tarafından Sayın Nesrin Özören'e plaketi takdim edildi.

DSCF3893.JPG
DSCF3888.JPG

Kısa bir aranın ardından konferansımızın 3. bölümü olan "Ya Anlasaydık Paneli" gerçekleştirildi.

DSCF4001.JPG
DSCF4173.JPG

Ya Anlasaydık Paneli'ne Atabay Kimya Aşı Yürütücüsü Nilgün Özdural, Atabay Kimya Biyoteknoloji Yürütücüsü Dr. Başak Özata, Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Nesrin Özören ve NOBEL İlaç Kalite Güvence Müdürü Cavidan Şentürk panelist olarak katıldı. Ya Anlasaydık Paneli, BİLSEV Bilim Komitesi Yürütücüsü Buket Yeşiloğlu'nun moderatörlüğünde gerçekleştirildi.

DSCF4133.JPG
DSCF4138.JPG

Panelistlerimiz Türkiye'de aşı biyoteknolojisinin gelişimine, üretim sürecinde yaşanılan sorunlara ve bu sorunların çözüm önerilerine değindi. Katılımcılarımızdan gelen akılları kurcalayan sorulara da yanıtlar verdiler.

DSCF4158.JPG
DSCF4349.JPG

Ya Anlasaydık Paneli'nin ardından panelistlere Ya Anlasaydık Konferans Serisi Yürütücüsü Ayşe Nilay Seyhan tarafından plaketleri takdim edildi.

DSCF4163.JPG
DSCF4324.JPG

1. Ya Anlasaydık Konferansı: AŞI, Konferans Serisi Yürütücüsü Ayşe Nilay Seyhan tarafından yapılan kapanış konuşması ile sonlandı. Ardından konuşmacılar ve katılımcılarla beraber YULA STÜDYO tarafından fotoğraf çekimi gerçekleştirildi.

DSCF4355.JPG

#DevlerinOmuzlarında

#YaAnlasaydık

bottom of page